Звільнення Аласанії: журналісти заявили про цензуру та оголосили створення нової спільноти

Українські незалежні журналісти назвали рішення Наглядової ради «Суспільного» щодо звільнення голови НСТУ Зураба Аласанії «прямим проявом цензури» та оголосили про створення спільноти медійників – Ініціатива «34».

Заяву колег на своїй сторінці у Facebook розмістив журналіст-розслідувач програми «Схеми» (Радіо «Свобода») Олександр Ткач.

«Звільнення Зураба Аласанії 31 січня 2019 було здійснено непрозорим, таємним голосуванням з очевидним порушенням процедури, духу закону про суспільне мовлення, функцій незалежної Наглядової ради та здорового глузду. Воно є неприйнятним», – йдеться у зверненні.

Журналісти зазначають, що рішення ради є політичним та було ухвалено на догоду владі за кілька місяців до виборів. Також додають, що жодні помилки, яких припустився Аласанія чи члени його команди, не є причиною розірвання контракту.

«Ми вважаємо голосування Наглядової ради огидним проявом боягузтва та підлабузництва», – підкреслили журналісти.

Підписанти вимагають скасувати результати голосування і відставки нинішнього складу Наглядової ради.

Водночас автори звернення заявили про створення неформальної спільноти незалежних журналістів Ініціатива «34» за прототипом створення «Стоп цензурі» у часи Януковича.

«Рішення ухвалене у відповідь на звільнення Аласанії з посади голови правління Суспільного мовника, а також є реакцією на низку інших подій та процесів у медіа середовищі, зокрема, втручання власників медіа в редакційну політику, продаж медіа активів давньому ворогу свободи слова Віктору Медведчуку, кібербулінг, інформаційну закритість влади, безкарність за перешкоджання журналістській роботі тощо», – резюмували медійники.

Нагадаємо, 31 січня Наглядова рада Суспільного телебачення більшістю голосів проголосувала за розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За даними джерела, ініціатива щодо звільнення Аласанії належить Адміністрації президента. Сам Зураб Аласанія пізніше заявив, що готуватиметься до суду та не бачить об’єктивних причин свого звільнення.

1 лютого Аласанія показав проект рішення, у якому Наглядова рада НСТУ закидала відстороненому з посади голові правління Суспільного мовлення Зурабу Аласанії те, що він не показав Хресну ходу за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН та один з економічних форумів, де був присутній чинний президент Петро Порошенко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *