Хто зі спортсменів пройшов до Верховної Ради: результати голосування

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. До нового складу парламенту, за попередніми результатами голосування, пройшло й декілька спортсменів.

Станом на 09:00 понеділка, 22 липня, точно відомо, що у Верховній Раді будуть двоє спортсменів. Це борець Жан Беленюк та легкоатлетка Ольга Саладуха. Вони були у списку партії «Слуга народу» (10-ий та 58-ий номер у списку).

Читайте також: Як пройшли парламентські вибори в Україні: головне

Також у парламенті будуть двоє людей, які доволі близькі до спорту. І вони теж представлятимуть одну партію – «Опозиційну платформу – За життя». Мова йде про Нестора Шуфрича та Григорія Суркіса. Перший з них колись володів ужгородською «Говерлою». А у 15-річному віці здобув звання «майстер спорту СРСР» зі стрільби з лука, і навіть був кандидатом до молодіжної збірної Радянського Союзу. Щодо Григорія Суркіса, то він теж колишній власник київського «Динамо» (зараз президентом клубу є його рідний брат Ігор Суркіс). Сам Григорій Суркіс свого часу керував Федерацією футболу України.

Хто зі спортсменів пройшов до Верховної Ради: результати голосування
Остаточні результати екзит-полу / Інфографіка 24 каналу

Читайте також: Хто увійде в нову коаліцію та коли вона буде сформована

Натомість не пройшли до Верховної Ради плавець Денис Силантьєв з «Радикальною партією Ляшка» та шахістка Наталія Жукова з «Рухом нових сил». Ці партії не зуміли подолати 5%-й бар’єр.

Не потрапили до парламенту і спортсмени, які йшли по мажоритарних округах. Найбільшу підтримку отримав вже колишній футболіст «Карпат» Артем Федецький. Але його 12,25% дозволили зайняти лише третє місце у 118-у одномандатному виборчому округу (частина Львова та довколишні села). Роман Вірастюк (брат Василя Вірастюка, штовхальник ядра, директор департаменту олімпійського спорту у Міністерстві молоді та спорту України) набрав лише 9,44% голосів виборців у 84-у ОВК (Івано-Франківська область).

Найменше голосів серед спортсменів набрала гімнастка Анна Різатдінова. Вона балотувалася як самовисуванка по 93-у ОВК (Київська область). Але за неї проголосувало лише 50 осіб (0,61% виборців). Баскетболіст Станіслав Медведенко, який теж був самовисуванцем по 214-у ОВК (Київ) набрав  2,35% голосів виборців.

Та варто зазначити, що це попередні дані ЦВК станом на 09:00 понеділка, 22 липня. Тож варто зачекати офіційних результатів виборів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *