Висока мета чи просто гроші? Чому «соколи» налетіли на Oсean Plaza

Доки «соколи» триматимуть у заручниках торговельний центр – наразі невідомо

Другий день поспіль активісти націоналістичної організації «Сокіл» фактично тримають у заручниках столичний торговельно-розважальний центр Oсean Plaza, що належить російським бізнесменам Борису та Аркадію Ротенбеграм, які вважаються наближеними до президента РФ Путіна. Захоплення відбувається під гаслом «Геть російський бізнес з України!». Вчора у хід пішли димові шашки, палаючи шини та балончики із фарбою. Сьогодні ж кілька десятків молодиків «Сокола» начебто просто перебувають всередині ТЦ, не чинячи жодних перешкод ані адміністрації, ані відвідувачам. Однак розходитися не збираються.

Існують підозри, що істинна причина провокацій від націоналістів – не благородне бажання перекрити фінансування агресорам, а значно тривіальніша: гроші. У ЗМІ є інформація про те, що наразі між Ротенбергами та українською інвестиційною компанією Dragon Capital відбуваються переговори про продаж Oсean Plaza.

У Dragon Capital інформацію щодо переговорів про купівлю торговельного центру коментувати відмовилися – мовляв, не оприлюднюють подібну комерційну інформацію до моменту підписання угод.

Тож може, акція націоналістів – це насправді лише спроба збити ціну за об’єкт?

Чиї «соколи»?

Вимоги у активістів «Сокола» дивні. «Я закликаю (орендаторів приміщень в Oсean Plaza) не спонсорувати РФ, тобто не перераховувати кошти на рахунок, який належить окупантам, які за ці ж кошти вбивають українців. Куди сплачувати? Або в державні структури, або волонтерством займатися – це вже питання совісті підприємців, які тут знаходяться», — розказав у коментарі «Главкому» лідер «Сокола» Володимир Назаренко, до слова – депутат Київради від ВО «Свобода».

На уточнююче запитання «Главкома» про те, що, може, варто було б не поспішати, а дати можливість власникам торговельного центру все-таки укласти угоду із Dragon Capital, яка є українською інвестиційною компанією, Назаренко відповів: «Наша мета не має нічого спільного з цією інформацією (про процес переговорів щодо продажу, — «Главком»), наша мета – «досі російського бізнесу». Ми будем робити будь-що, щоб кошти працівників йшли в бюджет України і на підтримку української армії».


Депутат Київради від ВО «Свобода» Володимир Назаренко

Конкретної мети активісти теж не мають. Принаймні на питання кореспондента «Главкома» про те, скільки триватиме «утримання у заручниках» торговельного центру, лідер «Сокола» відповів, мовляв, плани націоналістів розкривати не буде, «щоб ворог не був готовий до цього». «Повірте, у наших діях немає жодної вибірковості, ми знаємо, що ТЦ «Гулівер» і (бізнес-центр) «Парус» належать російському прем’єру Дмитру Мєдвєдєву, ЦУМ належить Рінату Ахметову. Яким чином ми будемо боротися — це вже інше питання». Водночас анонсувати захоплення й інших об’єктів відмовився.

Власником «Гулівера» є бізнесмен Віктор Поліщук. За даними ЗМІ, його дружина, Рєзва Лілія Анатоліївна, справді родичка Дмитра Медвєдєва: племінниця його дружини.
Його групі компаній українського опального бізнесмена-втікача Дмитра Фірташа Group DF належить понад 50% акцій ЗАТ «Мандарин Плаза», яке володіє ТЦ «Мандарин Плаза» та бізнес-центром «Парус».

У партії «Свобода» про дії «Сокола», очолюваного депутатом від своєї політсили, нічого не знають. «Ми не ухвалювали такого партійного рішення. Наскільки я розумію, це акція «Соколу». «Сокіл» є організацією дружньою та близькою до «Свободи», але не є партійною «молодіжкою», — сказав у коментарі «Главкому» депутат Київради Юрій  Сиротюк, член ВО «Свобода». Водночас він додав, що особисто підтримує акцію, бо «бізнес, який належить друзям Путіна, у Києві працювати не може. Дуже б хотілос, щоб після введення воєнного стану цим займалися не громадяни України, а Служба безпеки чи фіскальні органи».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *