Сьогодні – Всесвітній день футболу

Сьогодні, 10 грудня, за рішенням Організації Об’єднаних Націй (ООН) святкується Всесвітній день футболу. Тож для вболівальників футболу усього світу виникає хороша нагода ще раз згадати, яку гаму емоцій викликає найпопулярніша спортивна гра. Зокрема, ми згадуємо про величезне соціальне значення футболу, котрий, як жодне інше явище, вміє об’єднувати людей різних національностей, віросповідань, професій, вікових груп.

У шанувальників футболу всього світу є своє свято – Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери.

Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму.

Коли вперше з’явилася ця гра точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника.

Про цю грі відомо досить мало – те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Та й загалом у багатьох древніх народів світу було безліч схожих ігор на сучасний футбол і сьогодні також існує велика кількість його різновидів, зокрема дворовий, пляжний, фрістайл, футзал, міні-футбол та навіть футбол у багнюці.

IA ZIK приєднується до привітань і бажає вболівальникам футболу міцного здоров’я та нових перемог улюблених команд!

Пропонуємо вашій увазі низку цікавих фактів з історії розвитку світового футболу:

1. Хоч футбол вважають спадкоємцем гри з м’ячем родом з Великої Британії, претендентів на прообраз футболу доволі багато. У Стародавньому Римі та Греції, а також у Середньовічній Італії та навіть в ацтеків були ігри зі схожими рисами до сучасного футболу.

2. В давнину для гри у футбол використовували м’ячі виготовлені зі сечових міхурів свійських тварин, але такий «м’яч» дуже швидко псувався. Перший гумовий м’яч з’явився 1855 року завдяки Чарлзу Гудьєру. Сьогодні класичний футбольний м’яч складається з 32 п’ятикутників – дванадцять чорних та двадцять білих.

3. Англійський король Едуард II 1314 року своїм указом забороняв у Лондоні грати у футбол, загалом до середини сімнадцятого століття в Великій Британії прийняли більше ніж 30 указів, що на офіційному рівні обмежували або і повністю забороняли гру у футбол.

4. До 1875 року замість перекладини на воротах використовували звичайну мотузку, яка була натягнута між двох жердин.

5. Відповідно до останньої редакції 2015/2016 років є всього сімнадцять основних правил гри у футбол.

6. До 1912 року згідно з правилами воротар мав право брати до рук м’яч на всій половині поля своєї команди, тому бували випадки коли воротарям вдавалось забивати гол навіть руками.

7. Хоч деякі футбольні матчі за участі жінок у Великій Британії 1920 року відвідувало близько п’ятдесяти тисяч людей, в 1921 році Англійська футбольна федерація заборонила жінкам грати у футбол на всіх полях, які використовували футбольні клуби, що до неї входили. Заборону вдалось скасовувати лише 1971 року.

8. Футбольних вболівальників в Італії називають «Tifosi», що перекладається як «тифозні» або «носії тифу», тому що їх фанатизм схожий на лихоманку.

9. Ватикан – одна з восьми визнаних держав, чия збірна не є членом ФІФА. До складу збірної Ватикану входять гвардійці, бібліотекарі, банкіри та працівники музеїв.

10. До 2018 року команда Ватикану зіграла всього чотири міжнародні матчі (двічі з Монако, а також з Палестиною і Сан-Марино).

11. Історія футболу в Україні сягає вісімнадцятого століття і бере свій початок в місті Одеса, куди його привезли англійські моряки. Саме в Одесі в 1884 році було збудовано перше в Україні футбольне поле.

12. Згодом футбол з’явився і в західній частині України. Офіційно першим матчем з футболу в Україні вважають гру у Львові між командою міста Львова та Кракова, який відбувся 14 липня 1894 року. До речі перемогла тоді львівська команда.

13. Львівська футбольна команда «Карпати» – єдиний в історії клуб нижчої ліги, який здобув Кубок СРСР.

14. Київська команда «Динамо» – найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *