Рада підтримала введення воєнного стану в Україні

Верховна Рада України підтримала законопроект №9338 (доопрацьований) про затвердження указу президента Петра Порошенка «Про введення воєнного стану в Україні» за основу та в цілому.

Про це повідомляє кореспондент інтернет-видання UA1.

«За» проголосували 276 народних депутатів.

Народні обранці погодили запровадження в Україні воєнного стану з 9 години 28 листопада 2018 року строком на 30 діб до 9 години 27 грудня 2018 року.

Перед голосуванням президент Порошенко заявив, що воєнний стан в жодному разі не означає обмеження прав громадян. Однак, за словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, з огляду на критичність ситуації, можливість таких обмежень має бути.

Як повідомлялося, Радою національної безпеки і оборони на позачерговому засіданні було запропоновано ввести воєнний стан на 60 днів: з 26 листопада 2018 року до 25 січня 2019 року. Президент зменшив строк вдвічі, аби «воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії»

Раніше рішення глави держави було одноголосно підтримане Комітетом Верховної ради з питань національної безпеки і оборони, який очолює народний депутат Сергій Пашинський.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив про необхідність введення воєнного стану під час засідання Ради національної безпеки і оборони в ніч на понеділок, 26 листопада.

Поштовхом до прийняття рішення про запровадження воєнного стану стали агресивні дії Російської Федерації в Азовському морі, у результаті яких було захоплено три українські судна. У результаті нападу поранення отримали шестеро українських військовослужбовців. Загалом на захоплених кораблях, за словами начальника Генштабу Віктора Муженка, перебувало 23 особи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *