Президент підписав закон про перейменування УПЦ МП

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Про це йдеться на сайті Глави держави.

Згідно з текстом документа, релігійна організація, яка входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окуповала її територію, зобов’язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Закон також обмежує доступ священнослужителів УПЦ МП в частини, об’єднання Збройних сил та інших військових формувань України.

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни в закон створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто буде вирішувати, до якої ж православної юрисдикції належати. До атокефальної Православної церкви України, або до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», – сказав Порошенко.

Порошенко підкреслив, що вибір легше робити, коли всі речі названі своїми іменами, «коли є достатньо даних для того, щоб його добровільно прийняти2.

Він зазначив, що зміни в закон дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, ніякого обмеження конституційних прав громадян не буде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *