Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв подав у відставку

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив про складання повноважень. Про це він заявив у зверненні до нації,  яке транслюється по телебаченню.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Lenta.ru.

«Я прийняв рішення припинити свої повноваження в якості президента», – сказав глава держави.

Згідно з Конституцією Казахстану, в разі дострокового звільнення або відмови від посади президента, або його смерті, повноваження глави держави на термін, що залишився, переходять до глави сенату парламенту. Зараз цей пост займає Касим-Жомарт Токаєв. При неможливості спікера сенату виконувати президентські повноваження вони переходять до голови мажилісу (його голова зараз – Нурлан Нігматулін). Третім в ієрархії значиться прем’єр-міністр, на даний момент цю посаду займає Аскар Мамін.

Останні президентські вибори в Казахстані відбулися в 2015 році. Тоді Назарбаєв виграв їх, набравши 97,75 відсотка голосів.

У липні Назарбаєву виповниться 79 років. Він є беззмінним керівником країни з квітня 1990 року (до грудня 1991 го – як президент Казахської РСР), а майже рік до цього був першим секретарем ЦК КП Казахстану. Політик є рекордсменом по перебуванню при владі на пострадянському просторі.

Законодавством Казахстану Назарбаєв наділений офіційним титулом лідера нації. Цей статус довічно дає йому владні повноваження, незалежні від статусу президента, а також звільняє його і членів його сім’ї від кримінального переслідування.

Нагадаємо, в Молдові раніше заговорили про відставку з посади президента країни Ігоря Додона, який є великим прихильником РФ.  Голова молдовського парламенту Андріан Канду звернувся до депутатів з проханням підготувати документи про порядок відсторонення від посади президента республіки Ігоря Додона.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *