Підписавши закон про кредитування, Порошенко пролобіює свій банківський бізнес – юрист

Якщо президент України Петро Порошенко підпише закон «Про відновлення кредитування», він таким чином продемонструє, що лобіює свій банківський бізнес.

Про це під час прес-конференції заявив юрист Ростислав Кравець, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Він зазначив, що не розуміє, як Верховна Рада, в складі якої найбільше юристів з усіх попередніх скликань, могла проголосувати за такий законопроект. Кравець припустив, що його схвалили лише тому, що треба було щось нардепам перед канікулами прийняти.

За словами юриста, пункти, які прописані в законопроекті, не збільшать кредитування, як стверджують ініціатори, а навпаки – можуть його зменшити.

«Наприклад, пропонується така зміна: якщо хтось отримує карту по довіреності, як це буває, коли велика фірма робить банківські картки для своїх працівників, то банк взагалі не несе відповідальності за зберігання коштів на рахунках. Цікаво, як це збільшить кредитування? Також буде діяти змінна процентна ставка. Це даватиме можливість банкам змінювати процентну ставку вже, коли людина взяла кредит, попередивши її за 15 діб. Якщо людина не погоджується на нову ставку, вона повинна виплатити весь кредит за 30 днів», – заявив він.

Крім цього, зауважив Кравець, зміни торкнулись і кредитів на житло. Тепер, розповідає юрист, у разі, якщо людина не виплачує вчасно борг за житло, в неї не лише відбирають об’єкт кредитування, а й залишають решту боргу за кредитором. Хоча раніше, додав Кравець, відібрана квартира й слугувала погашенням кредиту.

Як відомо, закон «Про відновлення кредитування» 3 липня був прийнятий депутатами Верховної Ради у другому читанні та в цілому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *