Обіцянки Порошенка 4 роки потому: непроданий Roshen і знецінена гривня

За чотири роки перебування на посаді президента Петро Порошенко роздав українцям чимало обіцянок, однак значна частина із них досі залишається невиконаною.

Про це йдеться в матеріалі Deutsche Welle з нагоди четвертої річниці інавгурації Порошенка, яка відбулася 7 червня 2014 року.

Так, ще до перемоги на виборах Порошенко публічно заявляв, що продасть увесь свій бізнес, крім «5 каналу», одразу ж після того, як стане президентом. Однак минуло чотири роки, а обіцяного продажу досі не відбулося.

За твердженням Порошенка, свою частку акцій кондитерської корпорації Roshen він передав у «сліпий траст» ще 2016 року. Проте покупця для компанії начебто так і не знайшлося. Залишається у власності президента також ще чимало інших активів, серед яких – «Міжнародний інвестиційний банк» та завод «Кузня на Рибальському».Ще однією обіцянкою президента було «перекрити офшори». Однак натомість Порошенко сам неодноразово ставав фігурантом офшорних скандалів.

Перед виборами, в квітні 2014-го, Порошенко обіцяв також дешевий долар. Він присягався, що зробить усе, щоб «курс ганебних 13-ти був знижений». Але національна валюта продовжувала своє падіння й у пікові моменти сягала майже 30 гривень за долар.

Одразу після обрання Порошенко дав обіцянку завершити війну на Донбасі за кілька годин. Однак бойові дії все ще тривають, а 4 роки потому було змінено лише їх назву – замість АТО на сході України почалася Операція об’єднаних сил.

Впродовж усієї своєї каденції президент говорить і про повернення Криму. Втім, попри всі заяви Порошенка питання анексованого півострова досі залишається невирішеним.

Крім безвізового режиму та Угоди про асоціацію з ЄС, президент обіцяв ще й вступ до Європейського Союзу в найближчому майбутньому. Проте ані оглядачі, ані європейські чиновники такий прогноз Порошенка не поділяють.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *