НБУ запровадив новий вид банківських рахунків

В Україні вперше запроваджено можливість відкриття рахунків умовного зберігання, на яких враховується майно, документи або грошові кошти до настання певних обставин чи виконання певних зобов’язань.

Про це йдеться у постанові, опублікованій на сайті НБУ.

У регуляторі зазначили, що у зв’язку зі змінами у законодавстві України, пов’язаними із запровадженням нового виду рахунків – рахунку умовного зберігання (ескроу), НБУ розробив порядок відкриття банками таких рахунків.

Зокрема, цим документом врегулювано такі питання: визначено порядок відкриття та закриття рахунків умовного зберігання, встановлено перелік документів, який клієнт подає до банку під час відкриття ескроу.

Крім того, відповідно до постанови, було визначено виключний перелік операцій, які можна здійснювати за рахунком умовного зберігання, надано право нерезидентам – інвесторам відкривати ескроу для перерахування коштів бенефіціарам.

А також визначено порядок відкриття поточного рахунку типу «Н» представництву донорської організації, звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, шляхом договірного списання за платіжною вимогою обтяжувача.

Нагадаємо, Петро Порошенко має намір внести до ВР подання на призначення нового голови Національного банку вже 21 грудня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *