Науковці зробили несподіване відкриття, що стосується чорних дір

Дослідники двох японських наукових установ – RIKEN і JAXA, – першими виміряли інтенсивність магнітних полів поблизу двох надмасивних чорних дір. На їхнє здивування, вони встановили, що сила магнітних полів є недостатньою, щоб нагрівати корону чорних дір або хмари плазми навколо них.

Про це повідомляє PhysOrg.

Давно відомо, що надмасивні чорні діри оточені хмарами плазми, температура яких може сягати мільярда градусів за Цельсієм. Науковці також уже давно підозрювали, що плазма нагрівається магнітним полем навколо чорної діри, однак ці поля не вимірювали, тому залишалася непевність.

Японські вчені розглянули дві активні чорні діри. IC 4329A, що знаходиться на відстані 200 мільйонів світлових років та NGC 958 віддалену від Землі на 580 мільйонів світлових років. Вимірювання проводили за допомогою телескопа ALMA, а потім підтвердили за допомогою телескопів VLA у США та ATCA у Австралії.

Вимірювання показали, що корони обох чорних дір мають діаметр 40 радіусів Шварцшильда. У випадку чорних дір це площина обмежена горизонтом подій. Інтенсивність магнітного поля розрахована на 10 гаусів.

«Хоча ми підтвердили існування синхротронного випромінювання з обох об’єктів, виявляється, що виміряне магнітне поле занадто слабке, щоб нагріти корони навколо чорних дір», – заявив головний автор дослідження Йошіюкі Інуе.

Оскільки ті ж висновки були зроблені під час вивчення обох чорних дір, можна припустити, що це універсальне явище.

Нагадаємо, нове дослідження NASA підтверджує, що Сатурн дуже швидко втрачає свої знамениті кільця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *