Найєм вимагає створити єдиний центр розслідувань нападів на журналістів та активістів

Депутат Верховної Ради Мустафа Найєм у зв’язку з нападом на активістку і співробітницю мерії Катерину Гандзюк зажадав створити єдиний центр розслідувань нападів на журналістів та активістів.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Найєм повідомив, що через 5 років після Майдана ті люди, які «піддакували вимозі людей берегти свободу слова, свободу зібрань та громадянське суспільство», почали війну проти журналістів. Також Найєм запропонував 5 кроків щодо врегулювання ситуації.

1. Визнати, що раніше під час розслідувань були допущені помилки і перекваліфікувати всі кримінальні провадження за фактами нападів на журналістів та активістів у відповідність з логікою і розумом. Тобто, не «хуліганка і відпустити на поруки або під особисті зобов’язання», а 171 стаття за фактом перешкоджання журналістам, нанесення середніх і тяжких каліцтв, замовні вбивства і теракти.

2. Створити єдиний координаційний центр у складі всіх правоохоронних органів з розслідування всіх випадків нападу на журналістів та громадських діячів. Резонансних і тих, про яких відомо тільки на місцевому рівні.

3. Припинити використовувати діючих і колишніх співробітників правоохоронних органів для залякування під час мирних акцій протестів.

4. Демонстративно покарати – звільнити та розпочати кримінальні провадження щодо тих, хто був причетний до таких інцидентів.

5. І найважливіше: припинити тотальне цькування в мережі і в офлайні всіх неугодних, хто вказує на злодійство, корупцію і зловживання владою.

«Це стосується всіх. Президента. Міністра внутрішніх справ. Генпрокурора. Суддів. І тих, хто злочинно йшов у них на поводу – починаючи від рядових поліцейських і закінчуючи генералами СБУ, які організовують стеження і прослуховування», – підкреслив Найєм.

Нагадаємо, брат народного депутата Мустафи Найєма Масі вважає, що напад на Катерину Гандзюк є результатом компромісу, на який пішли в МВС. Такі дії, на його думку, стали можливими за мовчазною згодою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та президента Петра Порошенка, які жодним чином не реагують на подібні напади.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *