На Марсі успішно сів апарат із Землі: InSight здійснив космічний прорив

На поверхню Марса 26 листопада здійснив успішну посадку модуль автоматичної станції Mars InSight.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в NASA.

Відомо, що апарат опустився в районі екватора червоної планети на західній стороні планети в місцевості, яку називають Elysium Planitia. InSight запустили 5 травня з бази військово-повітряних сил США в Каліфорнії.

Ця місія спроектована для вивчення марсіанської кори, землетрусів і внутрішнього тепла планети.

«На відміну від інших марсіанських місій начебто орбітальних посадкових апаратів, Mars InSight планує вперше вивчити Марс зсередини», – говорить Тім Лінн.

Посадка на Марс була складною: спочатку свою роботу виконав тепловий щит (він поглинав тепло при вході в атмосферу, не даючи посадковому модулю перегріватися), потім – парашут. Безпосередньо посадку забезпечували 12 реверсивних двигунів, які включилися перед приземленням.

На Марсі успішно сів апарат із Землі: InSight здійснив космічний прорив

На Марсі успішно сів апарат із Землі: InSight здійснив космічний прорив

Це вже 9 американська космічна місія на поверхні Червоної планети. Частина попередніх спроб завершувалися невдачею.

Нагадаємо, перший безпілотний політ космічного апарату Crew Dragon, над яким працює компанія SpaceX до Міжнародної космічної станції відбудеться в 2019 році – 7 січня. Апарат “понесе” в космос ракета-носій Falcon 9. Цей демонстраційний політ надасть фахівцям дані про характеристики Falcon 9, функціонування корабля Crew Dragon, систем наземного забезпечення, орбітальної і стикувальній систем, також протестують приземлення апарату. Все це необхідно для сертифікації систем SpaceX, які хочуть здійснювати пілотовані польоти на МКС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *