МЗС України вимагає роз’яснень у Будапешта через створення посади уповноваженого по Закарпаттю

Міністерство закордонних справ України вимагає пояснень від Будапешта у зв’язку з його рішенням створити посаду урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області.

Відповідну ноту було вручено тимчасово повіреному у справах Угорщини в Україні Ласло Папу, повідомили у зовнішньополітичному відомстві.

«Угорському дипломату також було вручено ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України», – заявили у міністерстві.

В МЗС наголошують, що «незважаючи на конструктивний підхід української сторони щодо вирішення існуючих проблемних питань, останні дії Угорщини свідчать про вибір конфронтації замість співпраці і пряме втручання у внутрішні справи України».

Нагадаємо, раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що Угорщина не буде підтримувати зближення України з НАТО, доки офіційний Київ не припинить українізацію у Закарпатській області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *