Ми втрачаємо українську Одесу: криміналітет захопив місцеву владу і паралізував правоохоронців

Нардепи і громадсько-політичні діячі Одеси заявили про існування злочинної організації, яка складається з держслужбовців вищих рангів.

Про це йшлося сьогодні на спільному брифінгу у Верховній Раді. 

Читайте також: Лідер одеського «Автомайдану» розповів, чому Київ покриває замовників розправ над активістами

«Громадські діячі Одеси приїхали до столиці, аби розказати про небезпеку, яка загрожує місту. Наступна «народна псевдореспубліка» може утворитися в південному регіоні. Тому ми змушені звернути увагу правоохоронних органів, аби ті негайно розслідували злочини проросійського кримінального угруповання, яке діє в Одесі», – зазначила нардеп Олена Сотник.

Так, керівник одеського осередку «Народного Руху України» Михайло Кузаконь повідомив, що ще три роки тому генпрокурор Юрій Луценко, призначивши Олега Жученка прокурором в Одеській області, наказав розібратися із кримінальними угрупованнями, які захопили Одесу. Але цей наказ не виконано.

«Нічого не змінилося, цей клан тільки посилився: захопив всі гілки влади і паралізував правоохоронну систему. Одесою головує клан Галантерника-Труханова, через який ми можемо втратити українську Одесу», – сказав Кузаконь.

Злочинне угруповання Галантерника-Ангерта-Труханова не лише грабує Одесу, а й підриває обороноздатність України, вважає правозахисник Вадим Оксюта.

Вони намагаються знищити військовий аеродром «Шкільний». Все це відбувається з однієї простої причини: одеський мер Геннадій Труханов – російський офіцер і громадянин РФ. Замість того, аби добитися змін, Президент України Петро Порошенко сьогодні взяв його в союзники. Це велика небезпека, оскільки Труханов у 2014-му намагався реалізувати «Одеську народну республіку» і може повторити це знову,
– наголосив правозахисник.

На брифінгу нардеп Ігор Луценко проінформував, що і 2018-му році колегія депутатів Верховної Ради направила звернення до РНБО щодо катастрофічної ситуації в Одесі.

«Ми повідомляли про кримінальне, корупційне та сепаратистське угруповання. Проте донині не отримали жодної адекватної відповіді. РНБО – практично мертвий орган у цьому питанні. Нагадаю: його очолює Порошенко. Тому РНБО має зараз втрутитись», – зазначив нардеп.

На брифінгу мали слово одесити, на яких скоїли напади за їх громадянську діяльність: Олег Михайлик, Віталій Устименко, Аліна Радченко та Михайло Кузаконь.

«Ми пережили атаки лише за те, що протистоїмо Труханову і його компанії, що розкрадають Одесу. Передаючи безкоштовно землю, за останні кілька років вони вкрали кількасот мільйонів доларів – фактично кілька бюджетів Одеси. Нас убивають, аби ми мовчали. Якщо київська влада нічого не зробить, якщо Порошенко не зверне увагу, незабаром нікому буде захищати місто», – переконаний Михайлик.

Ми втрачаємо українську Одесу: криміналітет захопив місцеву владу і паралізував правоохоронців
Одеські громадські активісти

Лідер одеського осередку «Автомайдану» Віталій Устименко повідомив, що 20 березня на сесії Одеської міськради угруповання на чолі з Трухановим продовжить незаконно роздавати землю територіальної громади в оренду для подальших забудов.

«Якщо не вплине центральна влада, нам доведеться виходити на вулиці і протистояти дикому дерибану міста. Очевидно, що апелювати до правоохоронних органів Одеської області немає сенсу. До того ж, всі справи щодо нападів на активних одеситів за останні півтора року необхідно перевести в київські слідчі органи. Зокрема моя справа розвалюється в Одесі. І нападники на мене, які перебувають в СІЗО, можуть легко вийти на волю», – наголосив Устименко.

Наостанок нардеп Мустафа Наєм нагадав, що Кузаконь на минулому тижні офіційно звернувся до СБУ, ГПУ, Нацполіції і МВС щодо існування в місті злочинного угруповання. І повідомив, що «Одеська народна псевдореспубліка», яку вдалося зупинити у 2014-му, зараз практично існує під прикриттям.

«Ми вимагаємо розслідувати злочини проросійського клану в Одесі і негайно йому протидіяти», – підкреслив нардеп.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *