Головна загадка історії про поховання Клеопатри: відомий археолог здивував відкриттям

Могила Антонія і Клеопатри розташовувалася в храмі Осіріса («Тапосіріс магна»), збудованому в часи правління Птолемея II і розташованому на заході Олександрії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, в цьому впевнений єгипетський археолог і колишній міністр у справах пам’яток старовини доктор Захі Хавасс.

Його припущення про те, що місце поховання легендарної єгиптянки знайдено, ґрунтується на тому, що в цьому місці знайшли пошкоджений бюст Клеопатри, 22 монети з її зображенням, маску, імовірно Антонія. В цьому ж місці знайшли 27 могил і 10 мумій.

Марк Антоній і Клеопатра — одна з найвідоміших в історії пар закоханих. Після поразки в битві при Акціумі в 31 році до н. е. вони жили в Єгипті. Але коли в 30 році до н. е. на Єгипет напав римський імператор Октавіан Август ( після битви в Олександрії) пара загинула. Питання, що це було – вбивство чи самогубство – досі мучить істориків. Рівно як і те, де знаходиться могила Клеопатри і Марка (імовірно, вони поховані разом).

Головна загадка історії про поховання Клеопатри: відомий археолог здивував відкриттям

Наприклад, грецький історик Плутарх (45-120 н. е..) стверджував, що Антоній здійснив самогубство, коли йому повідомили неправдиві відомості про смерть Клеопатри. Октавіану Клеопатра була потрібна живою, він хотів провести її як полонянку. Клеопатра після звістки про загибель Антонія воліла померти в Єгипті, вона не хотіла, щоб її доставили в Рим живою.

Найвідоміші міфи про Клеопатру

Єгиптянка – Клеопатра належала до династії Птолемеїв, яка іменується «грецькою» або «македонською». Заснував династію соратник Олександра Македонського і його полководець Птолемей, син Лага. Остання представниця Птолемеїв була грекинею.

Красуня – міф засновано на картинах художників епохи Відродження, які зображували царицю у відповідності зі стандартами краси того часу, а також кінематографі (Клеопатру в свій час грали Елізабет Тейлор, Вів’єн Лі, Моніка Белуччі).

Головна загадка історії про поховання Клеопатри: відомий археолог здивував відкриттям

Померла, щоб не жити без коханого – Марк Антоній і Клеопатра в Єгипті чекали вторгнення Октавіана. Коли Антоній кинувся на меч, вона безуспішно спробувала спокусити Октавіана. Зрештою, зрозумівши, що її тримають в живих, щоб тріумфально провести в парадній ході переможця в якості трофея, вона вбила себе.

Нагадаємо, в Інституті медичної експертизи в Улан-Баторі досліджують кілька мумій, які вважають «живими», але вчені досі не можуть пояснити знахідку.

У графстві Східний Сассекс (Великобританія) після сильного шторму зруйнувалася частина вапнякових скель і оголилися сліди динозаврів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *