«Джавеліни» Україні потрібні, але зараз треба думати про іншу зброю, – військовий

Після того, як на Донбасі були помічені російські літаки, виникла нова загроза. Системи «Джавелін» Україні потрібні. Але варто подумати і про іншу летальну зброю.

Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: США планують постачати в Україну нове озброєння

Трамп скасував вето на поставки Україні будь-яких видів озброєння, в тому числі, летального. США в цьому році виділили 250 мільйонів доларів на військову допомогу Україні. Тому є питання переговорів, що купити на ці гроші. Можна і протитанкові системи «Джавелін»,
– говорить Жданов.

Водночас, зауважує військовий, під час переговорів зі США у 2017 році був узгоджений план про передачу озброєнь: снайперських гвинтівок, систем ППО і ПТРК – «Джавелін».

Є потреба для України в ПТРК третього покоління, таких, як «Джавелін». Від лицарських мечів треба переходити до автоматів. Але купувати нову партію – не критично. Є 210 штук. Тобто, стільки ж бронеоб’єктів ворога ми можемо знищити. Після того, як на Донбасі помічені російські літаки, є сенс переговорів про поставку систем протиповітряної оборони «Стінгер»,
– вважає Олег Жданов.

Експерт наголошує: все це питання стратегії. А Порошенко самоусунувся від побудови системи національної безпеки. Все точково, мовляв, «давайте купимо «Джавеліни». При цьому, зазначає він, якщо президент дає добро, «Джавеліни» завтра будуть в зоні ООС або ж будемо далі здувати з них пил на складах.

Що таке «Джавелін»?Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип «вистрілив-забув» – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати та коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. «Джавелін» призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку. 30 квітня 2018 року США направили до України партію ПТРК «Джавелін».

Нещодавно президент Петро Порошенко доручив міністру оборони Степану Полтораку прискорити переговори щодо закупівлі в США нової партії протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *