Аваков купує МВС вживані вертольоти, від яких відмовилася Норвегія після аварії

Міністерство внутрішніх справ купує у Франції вживані вертольоти, від яких відмовилися норвежці після аварії, внаслідок якої загинуло 13 осіб.

Про це повідомляють Наші гроші.

Так, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков домовився з французькими виробниками Airbus Helicopters SAS про постачання в Україну вертольотів на 554,29 млн євро. Згідно із угодою, 34 вертольоти мають бути новими, а 21 вертоліт моделі Н225 вартістю 274,35 млн євро – вживаними, 2007-2012 років випуску зі ступенем зносу 50%.

Цей 21 вживаний вертоліт, за даними ЗМІ, є тими машинами, які кілька років тому придбала норвезька компанія CHC Helikopter Service. У квітні 2016 року один із гелікоптерів, а саме – виробництва Airbus моделі EC225LP Super Puma, зазнав аварії, в якій загинуло 13 осіб. Після цього компанія Statoil відмовилася від використання вказаної моделі.

Речник МВС Артем Шевченко після появи інформації про те, що відомство купує вживані гелікоптери, поспішив запевнити, що Україна придбала не ті вертольоти, від яких відмовились норвежці. За його словами, французький виробник після тієї аварії модифікував і покращив EC225LP Super Puma, перебрендувавши їх у модель Н225.

Однак його слова не викликають довіри,  адже кількість придбаних Україною вживаних гелікоптерів повністю співпадає з кількістю секонд-хенду від CHC Helikopter Service, що відійшов компанії Avinco після аварії в Норвегії. Те, що це ті самі машини, можна підтвердити і за серійними номерами вертольотів.

Стосовно ж твердження Шевченка про те, що Airbus модифікував гелікоптери, то на сайті виробника в брошурі 2015 року йшлося про те, що перейменування було лише маркетинговим ходом, а не технічними змінами.

Також речник МВС заявив, що від цих вертольотів відмовилися не норвежці, а поляки, які обрали інший варіант. Однак іноземні ЗМІ описали суть польсько-французького конфлікту: поляки домовлялися з французами про нову техніку й про жодні вживані борти не йшлося.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, Міністерство внутрішніх справ переплатить Франції понад 200 млн євро за 55 гелікоптерів, призначених для створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *