За два місяці понад 90% голосувань у Раді прогуляли 58 нардепів

У січні-лютому 2019 року 58 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань у Верховній Раді, а 259 нардепів проігнорували більш як 50% голосувань.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Так, упродовж перших двох місяців цього року парламент провів 18 засідань, на яких відбулося 304 голосування. У жодному із голосувань не взяли участь дев’ятеро нардепів.

Зокрема, ані разу не голосували Дмитро Добкін («Опоблок»), позафракційні Євген Бакулін, Костянтин Жеваго, Сергій Клюєв, В’ячеслав Костянтинівський, Олександр Онищенко, Надія Савченко, Дмитро Ярош та Лев Підлісецький («Самопоміч»).

Водночас народні депутати Вадим Рабінович («Опозиційний блок») і Валерій Дубіль («Батьківщина») взяли участь лише в одному голосуванні.

У ЧЕСНО зауважують, що попри присутність у сесійній залі нардепи не завжди беруть участь у голосуванні: у січні-лютому присутність склала 77,6%, а голосування – 41,1%.

У найбільшій кількості голосувань не брали участь народні обранці від груп «Воля Народу» (84%) і «Відродження» (79%), у найменшій – депутати від «Народного фронту» і «Самопомочі» (56%).

Найбільшу кількість голосувань січня-лютого 2019 року не відвідали народні обранці з фракції «Батьківщина» (47,7%), позафракційні (36,1%) і «Опозиційний блок» (31,1%).

Нагадаємо, у 2018 році щонайменше 140 народних депутатів кнопкодавили 1 270 разів під час голосувань Верховної Ради. Найчастіше на кнопкодавстві ловили депутатів із фракції «Блок Петра Порошенка», фракції «Народний фронт» та групи «Відродження».