Власники авто масово подаватимуть до суду через закон про паркування – юрист

Юрист Володимир Караваєв заявив, що через закон про паркування власники авто масово подаватимуть до суду. Таку думку юрист висловив у коментарі для статті Катерини Петренко «Нові правила паркування: що зміниться та до чого призведе реформа?».

«Якщо я – власник авто і довірив комусь керування, а штраф виписують не на водія, який порушив, а на мене… Звісно, я заперечуватиму! Тому ми отримаємо велику судову практику з цього питання. Безсумнівно, люди звертатимуться до суду», – пояснив Караваєв.

Юрист зазначив, що підстави для звернення до суду дає Конституція, у якій чітко сказано, що в нас юридична відповідальність має індивідуальний характер.

За його словами, закон про реформи у сфері паркування автомобілів не вступить в силу з першого ж дня, бо матиме затримку з фіксацією.  

27 вересня вступив в дію Закон України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з реформування сфери паркування транспортних засобів».

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що невдовзі столична влада отримає повноваження, які дозволять їй врегульовувати штрафи за неправильне паркування та евакуйовувати автомобілі.