В Ірані затримали українського туриста, його підозрюють у шпигунстві

В Ірані заарештували українського мандрівника Артемія Суріна. Поліція іранського міста Ардакан висунула йому звинувачення у шпигунстві через за наявність дрона.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Сурін написав в Facebook.

“Затримали за наявність дрона, тримали в поліцейській дільниці, потім суд за півгодини – постановив заарештувати. Перекладача немає, хотіли дати змусити підписати папери в суді, не дав. Шиють шпигунство”, – написав мандрівник.

Сурін попросив зв’язатися з Міністерством закордонних справ України.

В Ірані затримали українського туриста, його підозрюють у шпигунстві

Слова мандрівника підтвердив дипломат Маркіян Лубківський.

“Звертаюся до всіх колег в МЗС – треба допомогти нашому співвітчизників мандрівникові Артему Суріну, який здійснює навколосвітню подорож! Його затримали в Ірані за використання дрона”, – написав він у Facebook.

В Ірані затримали українського туриста, його підозрюють у шпигунстві

За словами Лубківського, він розмовляв з директором Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС Жанною Лещинською  і та пообіцяла діяти.

“Але потрібно, щоб підключилися всі – на рівні адміністрації президента і в.о. міністра теж. Ситуація непроста і вимагає професійних дій!” – вважає Лубківський.

37-річний харків’янин Артемій Сурін раніше був відомий як юрист, але в 2012 році кардинально змінив сферу діяльності. Він організував товариство, що об’єднує любителів екзотичних подорожей і експедицій. У жовтні 2018 року Сурін анонсував кругосвітню подорож, розраховану на дев’ять місяців для охоплення всіх континентів.

Нагадаємо, раніше влада Ірану прийняла рішення звільнити українського моряка Андрія Новічкова, якого підозрювали у вбивстві людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.