Радуцький: Рада має лише пів року на ухвалення “медичних” законів, реформа має багато позитиву

На прийняття законів та законопроектів щодо трансформації у медичній галузі у новообраних народних депутатів Верховної Ради є не більше 6 місяців.

Про це під час пресконференції заявив новообраний народний депутат, член партії “Слуга народу”, почесний президент клініки “Борис” Михайло Радуцький.

“До Верховної Ради буде внесено близько 65 законів та законопроєктів, що стосуються трансформації системи охорони здоров’я. На їх прийняття у нас є не більше шести місяців. Ми розуміємо, що після шести місяців нічого вже не зможемо зробити… почнеться “вентилятор”. У будь-якої новообраної влади є часу не більше, ніж півроку, щоб зробити ключові речі. Усе інше будемо доробляти”, — сказав Радуцький.

Михайло Радуцький також заявив, що ряд змін у рамках медичної реформи є позитивними, відтак їх не скасовуватимуть.

“У системі охорони здоров’я зроблено дуже багато корисних речей. Перші кроки щодо трансформації системи зроблено ще 5 років тому, за Квіташвілі. Те, що є у реформі позитивного, — на 100% залишиться, зокрема, зміни на первинці. Це є позитивом. Без реформ на первинці не може бути страхової медицини”, — сказав Радуцький.

Водночас, за його словами, буде проведено аудит системи охорони здоров’я.

“У нас є запитання. Не до мети медичної реформи, а до організації. Наприклад, щодо формування тарифів. Ми не можемо зрозуміти, чому УЗД коштує 84 гривні, а не 25 чи 250… Це вимагає аналізу, і на це у нас є 2-3 місяці”, — зазначив Радуцький.

“Ані Президент, ані партія (“Слуга народу” — ред.) не збираються знімати історію позитиву. Якщо є якийсь негатив чи системні помилки, ми будемо їх виправляти, але кроків назад або крок вперед — два назад, такого не буде”, — сказав Радуцький.

«Аргумент»