Підприємство з «Укроборонпрому» торгує із РФ та виготовляє продукцію на власний розсуд

Діяльність керівництва ДП «Радіовимірювач», що є учасником концерну «Укроборонпром», за 2014-2019 роки призвела до мільйонних фінансових втрат.

Про це свідчать результати перевірки аудиторами, передає Економічна правда.

Протягом вказаних років підприємство торгувало з Росією, Казахстаном, Польщею, Латвією, Литвою, Азербайджаном, Іспанією та Білоруссю на загальну суму 43,7 млн гривень.

При цьому розмір прибутку від експорту становив 10% від виробничої собівартості, хоча розмір прибутку під час реалізації вітчизняним виробникам становить 20% собівартості.

Крім того, аудитори знайшли на складах «Радіовимірювача» малоліквідну продукцію, яка зберігається більше 7 років і може призвести до втрат на суму 13,6 млн гривень. Ще частину продукції на 980 тис. гривень, виготовленої на власний розсуд, використати у літакобудуванні неможливо.

У аудиторній службі кажуть, що в 2018 році підприємство затримало на 3 місяці виплати зарплат своїм працівникам.

47% будівель і споруд, що знаходяться на балансі заводу, не використовуються. Зокрема, на балансі ДП знаходиться дитячий садок, що потребує капітального ремонту. На його утримання протягом останніх років витратили 1 млн гривень.

«Загалом через неефективне управління нерухомістю «Радіовимірювач» втратив 6 млн гривень та не доотримав від оренди 4,9 млн гривень.

Державний завод має також кілька земельних ділянок по Києву, які не вдається використати для виробництва, але за які сплачений земельний податок за вказаний період у сумі  2 млн гривень.

Державне підприємств «Радіовимірювач» є стратегічним для економіки країни, адже випускає навігаційно посадкову апаратуру для літакобудування не лише України чи СНД, а й ЄС.

Нагадаємо, раніше Рахункова палата повідомляла, що заводи, які входять до складу державного концерну «Укроборонпром», мають мільйонні втрати, несвоєчасно виконують державне замовлення та зберігають військове майно без укладених договорів з Міноборони.