Роботу над законопроектом про перевантаження НАЗК планують закінчити уже наступного тижня. Є потреба змінити структуру керівництва органу – замість 5 членів залишити лише одного.
Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив заступник голови АП Руслан Рябошапка.
«На жаль, нинішнє керівництво не може дати результат і не залишає жодного шансу для відновлення роботи органу. Там немає ані професійної компетенції, ані питань, пов’язаних із незалежністю і незаангажованістю», – заявив Рябошапка.
Він зазначив: коли законопроект допрацюють, президент звертатиметься до парламенту з проханням невідкладного розгляду документа.
«Окрім питань, пов’язаних із перевантаженням НАЗК, є й необхідність змінити структуру керівництва. Сьогодні це колегіальний орган, який складається з 5 членів. Передбачається, що там буде один керівник», – розповів представник АП.
Також, за його словами, заплановане і проведення аудиту органу, щоб отримати публічну оцінку результатів роботи та ефективності антикорупційного відомства.
«Є деякі проблеми, пов’язані з доступом Агентства до реєстрів, які перешкоджають його роботі. Також є деякі нюанси, пов’язані з тим, що робота Агентства може блокуватись іншими органами. Наприклад – Мін’юстом», – зауважив Рябошапка.
Водночас, потрібно вирішити і «нюанси», пов’язані з деклараціями представників громадянського суспільства, міжнародних експертів.
«Плюс – повернути у суб’єкти декларування керівників АП, можливо, розширити коло декларантів органів влади і дещо звузити суб’єкти декларування, які не становлять суспільної небезпеки. Наприклад – якихось спеціалістів щодо яких не так багато корупційних ризиків», – розповів заступник голови АП.
Окрім того, за його словами, новий закон міг би врегулювати питання публічності декларацій працівників СБУ, спецслужб і військових формувань.
«Наприклад, передбачати, що декларації керівництва спецслужб, яке призначається указом президента, які є відкритими документами, тож немає якоїсь особливої необхідності приховувати декларації. Тож керівництво спецорганів повинне подавати декларації, тоді як працівники, які працюють під прикриттям, очевидно, ні», – зауважив Рябошапка.
Як повідомлялось раніше, Руслан Рябошапка пояснив відмінності між президентським законопроектом про незаконне збагачення і тим, який скасував Конституційний суд.