«Орфографічна бригада»: Іспанські школярі вчать грамоти користувачів соцмереж

В Іспанії 26 підлітків вирішили стати онлайн супергероями і створили «орфографічну бригаду», щоб робити зауваження користувачам соцмереж, які не вміють грамотно писати.

Про це пише Іnshe.tv.

У невеликому містечку Берланга, що в провінції Бадахос, живе всього 2360 людей. Але тепер це містечко стало відомим завдяки тому, що 26 підлітків з місцевої школи вирішили створити віртуальну бригаду, мета якої – стежити за орфографічною грамотністю публікацій у Twitter та Instagram.

Коли якийсь політик, журналіст або блогер забуває про великі букви, плутає «j» і «g» або невірно скорочує слово в соціальних мережах чи ще якось перекручує іспанську мову, то Detectives de la ESO («Детективи з середньої школи») негайно повідомляють їм про помилку.

У «орфографічну бригаду» увійшли 14-15-річні учні середньої школи Cuatro Villas. Натхненник проекту, викладач географії Алехандро Галан вважає це важливою справою. Ідея «Орфографічної бригади» прийшла в голову 25-річному вчителю після того, як він дізнався, що у Бразилії молодь вивчає англійську мову з соціальних мереж, і що саме там молоді люди знайомляться з текстами, як із зразками для наслідування. У реальному світі молодь пише все гірше і читає все менше, а якщо їхні кумири з соцмереж пишуть неграмотно, як вимагати грамотності від підлітків? Тепер діти, які спершу і самі не відзначалися великою грамотністю, стежать не лише за чужою мовою, але й за власною орфографією.