Найєм вимагає створити єдиний центр розслідувань нападів на журналістів та активістів

Депутат Верховної Ради Мустафа Найєм у зв’язку з нападом на активістку і співробітницю мерії Катерину Гандзюк зажадав створити єдиний центр розслідувань нападів на журналістів та активістів.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Найєм повідомив, що через 5 років після Майдана ті люди, які «піддакували вимозі людей берегти свободу слова, свободу зібрань та громадянське суспільство», почали війну проти журналістів. Також Найєм запропонував 5 кроків щодо врегулювання ситуації.

1. Визнати, що раніше під час розслідувань були допущені помилки і перекваліфікувати всі кримінальні провадження за фактами нападів на журналістів та активістів у відповідність з логікою і розумом. Тобто, не «хуліганка і відпустити на поруки або під особисті зобов’язання», а 171 стаття за фактом перешкоджання журналістам, нанесення середніх і тяжких каліцтв, замовні вбивства і теракти.

2. Створити єдиний координаційний центр у складі всіх правоохоронних органів з розслідування всіх випадків нападу на журналістів та громадських діячів. Резонансних і тих, про яких відомо тільки на місцевому рівні.

3. Припинити використовувати діючих і колишніх співробітників правоохоронних органів для залякування під час мирних акцій протестів.

4. Демонстративно покарати – звільнити та розпочати кримінальні провадження щодо тих, хто був причетний до таких інцидентів.

5. І найважливіше: припинити тотальне цькування в мережі і в офлайні всіх неугодних, хто вказує на злодійство, корупцію і зловживання владою.

«Це стосується всіх. Президента. Міністра внутрішніх справ. Генпрокурора. Суддів. І тих, хто злочинно йшов у них на поводу – починаючи від рядових поліцейських і закінчуючи генералами СБУ, які організовують стеження і прослуховування», – підкреслив Найєм.

Нагадаємо, брат народного депутата Мустафи Найєма Масі вважає, що напад на Катерину Гандзюк є результатом компромісу, на який пішли в МВС. Такі дії, на його думку, стали можливими за мовчазною згодою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та президента Петра Порошенка, які жодним чином не реагують на подібні напади.