Кримські татари жалобним та національним прапором відзначають роковини сталінської депортації

У середу, 18 травня, кримські татари в окупованому Росією Криму вивішують на своїх подвір’ях жалобний чорний і національний блакитний прапориу звязку з вшануванням Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це повідомив громадський активіст Ленур Іслямов на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Тиждень. ua.

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму близько 200 тисяч кримських татар. Майже половина депортованих загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні ця депортація визнана геноцидом.

Також 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. По всій країні заплановані меморіальні заходи пам’яті жертв депортації кримських татар.

Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Після захоплення Криму російська окупаційна влада забороняє кримським татарам організовувати вшанування пам’яті жертв депортації, а натомість сама влаштовує такі вшанування в обмеженому обсязі і у проросійському дусі.

Як повідомлялося, у Криму, напередодні Дня пам’яті, представників Меджлісу викликали до «прокуратури».

Нагадаємо, Кабмін затвердив план заходів до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня у Києві на Майдані Незалежності планують провести мітинг пам’яті, а також поминальні богослужіння за жертвами геноциду.

Раніше український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.

«Аргумент»